Лікування карієсу

До певного часу більшість людей асоціювали стоматологічні кабінети з шумом бормашини, дискомфортом та невпевненістю у наступних п’яти хвилинах, внаслідок чого відкладали лікування карієсу до дня, коли біль ставав нестерпним.

Сучасні стандарти стоматології, інноваційне обладнання та методи змінюють уявлення про лікування зубів. Люди приходять до розуміння того, що боротьба із захворюваннями зубів та порожнини рота легша на початковій стадії — це займає менше часу, скорочує витрати і дозволяє уникнути небажаних наслідків для здоров’я, самопочуття та настрою.

Про карієс: що це за захворювання?

Карієсом зубів називають патологічний процес у твердих тканинах. Його розвиток стається внаслідок впливу зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів і в кінцевому підсумку призводить до руйнування тканин, утворення порожнини в дентині. Відсутність лікування спричиняє запальні процеси у пульпі і періодонті.

За яких умов розвивається карієс?

Карієс розвивається через мікроорганізми на зубній поверхні. Ці невидимі вороги людства здатні зруйнувати емаль. Ступінь їхнього негативного впливу залежить від того, наскільки сприятливими є умови для їх розмноження і життєдіяльності, а також від здатності організму чинити опір їхній дії.

Далі перераховано фактори, що впливають на активне розмноження хвороботворної мікрофлори:

  • несистематичне або некоректне проведення гігієнічних процедур (стосується ранкового та вечірнього чищення зубів та інших);
  • організму не вистачає вітамінів;
  • низька мінералізація води (організму не вистачає наступних елементів — фтор, фосфор, кальцій);
  • неналежний режим харчування, недостатня кількість клітковини;
  • знижений імунітет;
  • хвороби органів травлення.

Значення своєчасного лікування карієсу зубів

Відсутність своєчасного лікування карієсу зубів спричиняє прогресування захворювання: бактерії проникають всередину м’яких тканин, що призводить до різноманітних ускладнень. Пульпіт, періодонтит, гранульома вважаються найпоширенішими.

Стадії карієсу

Виділяють наступні стадії розвитку карієсу:

  1. Поява плями.
  2. Поверхневий карієс.
  3. Середній карієс.
  4. Глибокий карієс.

Для початку демінералізації характерною ознакою є зменшення природного блиску емалі і поява матових або коричневих (темних або світлих) плям. Цей процес пов’язано з втратою на цій ділянці мінеральних речовин, що призводить до структурних змін у тканинах.

Розвиток карієсу у випадку з білою каріозною плямою може бути наступним:

  1. Демінералізація прогресує, що в подальшому призводить до розвитку поверхневого карієсу за рахунок порушення цілісності емалі.
  2. Процес зупиняється, стабілізується, емаль змінює колір через проникнення пігментів (стабілізація — це тимчасове явище і надалі на цьому місці виникає дефект тканин).

Розвиток карієсу на цій стадії протікає без симптомів. Іноді виникає гіперчутливість на термічні або хімічні подразники. Під час діагностики використовують метиленовий синій, який здатний забарвлювати білі плями.

Поверхневий карієс розвивається в місці, де з’явилася біла або пігментована пляма. Характерними симптомами для цієї стадії розвитку хвороби є нетривалий біль, що виникає внаслідок зіткнення з різними подразниками (солоною або кислою їжею, холодними або гарячими продуктами). Під час огляду лікар-стоматолог виявляє дефект, що розташовано в межах зубної емалі. Досить часто ураження локалізуються у фісурах (фісурний карієс).

Середній карієс виникає внаслідок поверхневого, а в патологічний процес залучено дентин. Потім настає час глибокого карієсу, при якому реєструються істотні зміни в дентині. Тоді пацієнт може страждати від нетривалого болю, який є безпосередньою реакцією організму на механічні, температурні або хімічні подразники. Він лишить людину у спокої тільки після припинення впливу подразників. Під час діагностики у пацієнта виявляється глибока порожнина з розм’якшеним дентином. В окремих випадках реєструються ознаки пульпіту.

Як лікують карієс?

На план лікування безпосередньо впливає стадія розвитку захворювання. Якщо карієс знаходиться на стадії плями, лікар-стоматолог наповнює тканини фтором і кальцієм — цього достатньо.

Поверхневий, середній і глибокий карієс можна вилікувати за допомогою препарування — видаленням каріозних тканин і відновленням форми зуба за допомогою композитних матеріалів. Зазвичай пацієнт відвідує клініку два рази задля результативного лікування глибокого карієсу.

Лікарі-стоматологи використовують неінвазивний або консервативний метод лікування карієсу, якщо захворювання знаходиться на початковій стадії. Тоді спеціаліст видаляє наліт і проводить мінералізацію емалі.

Лікування карієсу у стоматології лікаря Линника

Профілактика — найкращий внесок у боротьбу з карієсом. На щастя, інноваційні технології, обладнання та матеріали дають можливість успішного лікування захворювання на кожній з його стадій.

Ми з повагою ставимося до усіх випадків та ситуацій: лікування карієсу передніх зубів або молярів, протягом вагітності або в період носіння брекетів, — для наших досвідчених фахівців кожен випадок індивідуальний. Саме тому ми застосовуємо свої методи і технології, комбінуємо їх в залежності від стану здоров’я пацієнта.

 

Лікування кореневих каналів

Лікуючи зуби, пацієнти разом із лікарями-стоматологами борються за право збереження життєдіяльності натурального органу. Сучасна інноваційна стоматологія пропонує велику кількість нових результативних препаратів, що знімають біль під час лікування, унікальних методик і матеріалів, завдяки яким лікування пульпіту, чистка каналів зуба та його пломбування пришвидшується.

Виникнення болю має стати приводом для негайного відвідування стоматології. Фахівці клініки лікаря Линника проводять ендодонтичне лікування кореневих каналів, застосовуючи ефективні технології. Не варто нехтувати відвідуванням стоматолога, якщо ви хочете уникнути тяжких захворювань і руйнування зубів. Стан порожнини рота варто перевіряти раз на пів року. 

Пломбування каналів зуба: способи і алгоритм лікування

Основною метою пломбування зубного каналу є лікування запалення, збереження і відновлення зуба.

Наступні етапи описують процес пломбування зуба:

  1. Обстеження.

Стоматолог збирає анамнез, досліджує ділянку лікування, застосовуючи цифровий рентген-апарат, за потреби робить панорамні знімки, щоб визначити розташування каналів.

  1. Введення анестетиків.

У клініці лікаря Линника вдаються до традиційної і комп’ютерної анестезії.

  1. Підготовка до лікування зубного кореня.

Етап, під час якого фахівець проводить чистку каналів спеціальним ендодонтичним інструментом (роторний інструмент). Стоматолог:

  • препарує емаль;
  • видаляє тканини, уражені карієсом;
  • формує порожнини, щоб отримати доступ до пульпарного пучку;
  • чистка каналів зуба, розробка і розширення із застосуванням спеціального ендодонтичного інструменту з пам’яттю форми;
  • лікар промиває та знезаражує.
  1. Пломбування зубного каналу.

Лікар пацієнту проводить стерилізацію і запечатує зубні канали. Інколи у разі видалення нерва, так і за умови медикаментозного лікування, ендодонтичне лікування проводиться в 2 етапи. Так лікар-стоматолог перевіряє коректність і результативність процедур, що він провів, переконується у позитивному впливі на здоров’я та самопочуття пацієнта. Обробку каналів супроводжує встановлення тимчасової пломби.

  1. Відновлення зуба.

Фінальним етапом ендодонтичного лікування вважається естетична реставрація коронкової частини зуба. Кваліфікований спеціаліст відновлює її форми, допомагає функціонувати правильно (формування фісур жувальних поверхонь та інше).

Методи лікування кореневих каналів, які використовують у стоматології лікаря Линника:

  1. Апаратний метод гарячої гутаперчі. Завдяки системі герметик швидко нагрівається, а температура зберігається (стан рідини для гутаперчі). Коли матеріал вводять в порожнину, він затікає в усі куточки і порожнечі. Цей метод вважають як найбільш ефективним для клієнта стоматології (якісна герметизація каналів), так і найбільш простим і легким у відтворенні для спеціаліста.
  2. Один з найменш травматичних способів безперервна хвиля. Лікар-стоматолог вводить у центр порожнини штифт (за допомогою розігрітого інструменту), потім щільно розташовує навколо нього бічні гутаперчеві штифти до повного заповнення пустот. Незначний вплив температури на тверді тканини кореня.

Стоматологія лікаря Линника проводить пломбування кореневих каналів якісно та безболісно

Під час чистки та пломбування кореневих каналів зуба спеціалісти стоматології застосовують дентальний мікроскоп. За допомогою цифрового оптичного обладнання проводиться лікування складних за будовою багатокореневих зубів і навіть непрохідних каналів зубного кореня.

Інноваційне обладнання дає змогу отримати високу точність дій стоматолога. Крім того, процес максимально виключає ризики ускладнень, забезпечує високу якість ендодонтичного лікування.

 

Реставрація зубів

Часткове руйнування зубної коронки потребує коректного відновлення її цілісності та здатності функціонувати. При мінімальному руйнуванні фахівець пломбує зуб. Більш серйозні дефекти потребують реставрації зубів за допомогою нарощування фотополімером або протезування.

Повноцінна життєдіяльність натуральних зубів пацієнта стала можливою завдяки реставраційній стоматології. Крім того, більшості пацієнтів вона допомогла стати впевненішими, адже сьогодні реставрація дозволяє не просто ремонтувати зуби і повертати їм функціональність, але ще і приділяти увагу естетиці. Лікар-стоматолог може виправити дефекти, відтворити правильну форму зубної коронки, використовуючи матеріали, детально імітуючі структуру і колір зубних тканин.

У стоматології лікаря Линника здійснюється протезування і нарощування зубів. Спеціалісти застосовують сучасне обладнання та матеріали. Записатися на консультацію до кваліфікованих стоматологів можна вже зараз. Вони допомагають вибрати найбільш результативний метод реконструкції сяючої та здорової посмішки.

Коли Ваш зуб потребує відновлення?

Показаннями до проведення зубної реставрації вважаються:

  • руйнування зубної коронки через травму;
  • серйозне руйнування за умов запущеного карієсу;
  • руйнування моляра через нерівномірне жувальне навантаження за умов втрати одного або декількох зубів, наявності проблем з прикусом;
  • природні дефекти;
  • пігментація емалі поява неестетичних плям, набуття темного відтінку.

Наявність вади змушує людину страждати від фізичного і психологічного дискомфорту. Саме відкриття нових композитних матеріалів і технологій сприяло росту популярності реставрації зубів. У стоматології лікаря Линника спеціалісти виправляють усі типи естетичних та функціональних дефектів зубів.

Які є методи відновлення зубів

Реставраційна стоматологія пропонує два дієвих способи реставрації зубів:

  1. Прямий.
  2. Непрямий.

Прямий спосіб полягає у проведенні відновлення на пошкодженій ділянці (безпосередньо у ротовій порожнині пацієнта). Для усунення вад лікар використовує фотополімери, що дають можливість повернути клієнту сяючу посмішку. За один прийом фахівець нарощує до шести зубів. Нарощування одного триває від 15 до 60 хвилин, що залежить від типу дефекту.

Щодо непрямого способу, його складниками називають декілька послідовних етапів, частина яких проводиться без участі пацієнта. Сюди відносяться такі методи відновлення, як встановлення вкладок, протезування за допомогою вінірів на зубній культі, на штифтах.

Процес відновлення зуба непрямим способом виглядає наступним чином:

  • зліпок щелеп;
  • підготовка зубної коронки для встановлення вініра або вкладки (лікування, формування кукси, відновлення кукси на корені зуба);
  • створення конструкції в зуботехнічній лабораторії;
  • встановлення конструкції.

Для непрямої реставрації необхідно 2, іноді 3 відвідування фахівця.

Найпоширенішими типам відновлення зубів вважаються:

  • художня реставрація передніх зубів;
  • встановлення вінірів. Лікар-стоматолог повністю покриває зуб спеціальними тонкими пластинками з кераміки або цирконію. Вони приховують усі вади та сприяють зниженню чутливості зубів. Вініри здатні захистити зуби від карієсу та агресивного впливу зовнішніх факторів;
  • вкладки. Лікар-стоматолог використовує цей метод за умов руйнування жувальних зубів. Нерідко він вдається до поєднання двох способів відновлення: вкладка + вініри.

Під час обстеження досвідчений фахівець визначає характер і ступінь ураження зубної тканини і за результатами огляду пропонує найоптимальніший спосіб лікування — нарощування зубів або приховування недоліків за допомогою вінірів, зміцнення емалі.

З чого почати лікування? Для початку – просто запишіться на консультацію.

Уже після першого огляду профільні фахівці клініки підберуть оптимальний план лікування ваших зубів та обов’язково врахують усі ваші побажання.

У разі необхідності – наші лікарі проведуть комплексне обстеження, зроблять фотодіагностику та підготують серію знімків зубів.

Можете бути впевнені – ваша посмішка у надійних руках!

записатись на

Консультацію