Лікування карієсу

До певного часу більшість людей асоціювали стоматологічні кабінети з шумом бормашини, дискомфортом та невпевненістю у наступних п’яти хвилинах, внаслідок чого відкладали лікування карієсу до дня, коли біль ставав нестерпним.

Сучасні стандарти стоматології, інноваційне обладнання та методи змінюють уявлення про лікування зубів. Люди приходять до розуміння того, що боротьба із захворюваннями зубів та порожнини рота легша на початковій стадії — це займає менше часу, скорочує витрати і дозволяє уникнути небажаних наслідків для здоров’я, самопочуття та настрою.

Про карієс: що це за захворювання?

Карієсом зубів називають патологічний процес у твердих тканинах. Його розвиток стається внаслідок впливу зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів і в кінцевому підсумку призводить до руйнування тканин, утворення порожнини в дентині. Відсутність лікування спричиняє запальні процеси у пульпі і періодонті.

За яких умов розвивається карієс?

Карієс розвивається через мікроорганізми на зубній поверхні. Ці невидимі вороги людства здатні зруйнувати емаль. Ступінь їхнього негативного впливу залежить від того, наскільки сприятливими є умови для їх розмноження і життєдіяльності, а також від здатності організму чинити опір їхній дії.

Далі перераховано фактори, що впливають на активне розмноження хвороботворної мікрофлори:

  • несистематичне або некоректне проведення гігієнічних процедур (стосується ранкового та вечірнього чищення зубів та інших);
  • організму не вистачає вітамінів;
  • низька мінералізація води (організму не вистачає наступних елементів — фтор, фосфор, кальцій);
  • неналежний режим харчування, недостатня кількість клітковини;
  • знижений імунітет;
  • хвороби органів травлення.

Значення своєчасного лікування карієсу зубів

Відсутність своєчасного лікування карієсу зубів спричиняє прогресування захворювання: бактерії проникають всередину м’яких тканин, що призводить до різноманітних ускладнень. Пульпіт, періодонтит, гранульома вважаються найпоширенішими.

Стадії карієсу

Виділяють наступні стадії розвитку карієсу:

  1. Поява плями.
  2. Поверхневий карієс.
  3. Середній карієс.
  4. Глибокий карієс.

Для початку демінералізації характерною ознакою є зменшення природного блиску емалі і поява матових або коричневих (темних або світлих) плям. Цей процес пов’язано з втратою на цій ділянці мінеральних речовин, що призводить до структурних змін у тканинах.

Розвиток карієсу у випадку з білою каріозною плямою може бути наступним:

  1. Демінералізація прогресує, що в подальшому призводить до розвитку поверхневого карієсу за рахунок порушення цілісності емалі.
  2. Процес зупиняється, стабілізується, емаль змінює колір через проникнення пігментів (стабілізація — це тимчасове явище і надалі на цьому місці виникає дефект тканин).

Розвиток карієсу на цій стадії протікає без симптомів. Іноді виникає гіперчутливість на термічні або хімічні подразники. Під час діагностики використовують метиленовий синій, який здатний забарвлювати білі плями.

Поверхневий карієс розвивається в місці, де з’явилася біла або пігментована пляма. Характерними симптомами для цієї стадії розвитку хвороби є нетривалий біль, що виникає внаслідок зіткнення з різними подразниками (солоною або кислою їжею, холодними або гарячими продуктами). Під час огляду лікар-стоматолог виявляє дефект, що розташовано в межах зубної емалі. Досить часто ураження локалізуються у фісурах (фісурний карієс).

Середній карієс виникає внаслідок поверхневого, а в патологічний процес залучено дентин. Потім настає час глибокого карієсу, при якому реєструються істотні зміни в дентині. Тоді пацієнт може страждати від нетривалого болю, який є безпосередньою реакцією організму на механічні, температурні або хімічні подразники. Він лишить людину у спокої тільки після припинення впливу подразників. Під час діагностики у пацієнта виявляється глибока порожнина з розм’якшеним дентином. В окремих випадках реєструються ознаки пульпіту.

Як лікують карієс?

На план лікування безпосередньо впливає стадія розвитку захворювання. Якщо карієс знаходиться на стадії плями, лікар-стоматолог наповнює тканини фтором і кальцієм — цього достатньо.

Поверхневий, середній і глибокий карієс можна вилікувати за допомогою препарування — видаленням каріозних тканин і відновленням форми зуба за допомогою композитних матеріалів. Зазвичай пацієнт відвідує клініку два рази задля результативного лікування глибокого карієсу.

Лікарі-стоматологи використовують неінвазивний або консервативний метод лікування карієсу, якщо захворювання знаходиться на початковій стадії. Тоді спеціаліст видаляє наліт і проводить мінералізацію емалі.

Лікування карієсу у стоматології лікаря Линника

Профілактика — найкращий внесок у боротьбу з карієсом. На щастя, інноваційні технології, обладнання та матеріали дають можливість успішного лікування захворювання на кожній з його стадій.

Ми з повагою ставимося до усіх випадків та ситуацій: лікування карієсу передніх зубів або молярів, протягом вагітності або в період носіння брекетів, — для наших досвідчених фахівців кожен випадок індивідуальний. Саме тому ми застосовуємо свої методи і технології, комбінуємо їх в залежності від стану здоров’я пацієнта.

З чого почати лікування? Для початку – просто запишіться на консультацію.

Уже після першого огляду профільні фахівці клініки підберуть оптимальний план лікування ваших зубів та обов’язково врахують усі ваші побажання.

У разі необхідності – наші лікарі проведуть комплексне обстеження, зроблять фотодіагностику та підготують серію знімків зубів.

Можете бути впевнені – ваша посмішка у надійних руках!

записатись на

Консультацію