Видалення зуба мудрості

Зубами мудрості називають восьмі зуби в зубному ряду. Лікар-стоматолог може видалити зуби мудрості в процесі, до або після прорізування.

Їхня особливість полягає в тому, що вони з’являються пізніше за всі корінні зуби. Зазвичай наш майбутній пацієнт стикається з цим процесом у проміжку між 18 і 30 роками. Це стається через обмеженість вільного простору в щелепній дузі: тоді “вісімки” прорізуються неправильно, часом мають дефекти.

Інноваційна стоматологія лікаря Линника пропонує атравматичне видалення зуба мудрості без болю. 

Що пацієнту необхідно знати про процедуру?

У всіх людей кількість зубів мудрості відрізняється: хтось вже у 20 років може похизуватися всіма та одразу, хтось у 25 років тільки зустрічає перший з другим.

Часом пацієнти та стоматологи стикаються з рідкісним явищем, коли у людини з’являється більше чотирьох зубів мудростінадкомплектні зуби.

Значення зубів мудрості у нашому житті

Одним з невід’ємних ритуалів дорослішання вважається видалення зубів мудрості, яке доводиться переносити майже всім. Варто зазначити, що свою функцію треті моляри, або «мудрі зуби», втратили ще декілька десятків століть тому.

Якщо звернутися до фізіологічних відмінностей між первісними людьми і сучасною людиною, можна згадати про те, що наш мозок збільшився у три рази та зрозуміти, як це спричинило зміну форми черепа та зменшення дентальної аркади. Таким чином, для третіх молярів просто не залишилося місця.

Показання до видалення “вісімок”

Головними показаннями до видалення третіх молярів є ситуації, у яких:

  • вони досі не прорізалися, прорізуються під кутом, травмуючи слизові, щоки;
  • зуби мудрості ростуть надто близько до сусідніх зубів та впираються в їхнє коріння;
  • восьмі зуби у зубному ряду спричиняють порушення прикусу;
  • вони сильно зруйновані.

Профільні спеціалісти нашої стоматології часто проводять атипове видалення зуба мудрості, зокрема видалення зуба, що росте зі значними порушеннями зруйнованим, горизонтальним і не тільки. Проте час від часу клієнти звертаються до наших фахівців, бажаючи видалити цілком здорові зуби мудрості.

Іноді лікар ухвалює рішення про лікування ураженого карієсом третього моляра (видалення нерва, пломбування виконуються за звичайною схемою). Використовуючи цифрове рентген-обладнання, лікар отримує повне уявлення про характер диспозиції третього моляра і вибирає той спосіб видалення зуба, який підійде клієнту у його ситуації.

Процес видалення зубів мудрості

Видалення третього моляраце стандартна стоматологічна операція, яку лікарі-стоматологи проводять доволі часто. Вона майже не відрізняється від процедури видалення звичайних зубів. Варто зауважити, що різниця полягає лише в їхньому незручному розташуванні.

Не можна не згадати про те, що видалення зубів мудрості, розташованих у нижній або верхній щелепі, відрізняється. Верхні крайні моляри візуально менш доступні, але в нижній щелепі кісткова тканина більш щільна, коріння зубів викривлені, тому, коли йдеться про видалення цієї “вісімки”, пацієнт має знати, що цей процес більш складний.

Про видалення ретинованого зуба мудрості

Видалення ретинованих зубів (зачатків зубів, що ще не встигли прорізатися) відносять до складних процедур. У цьому випадку, крім щипців та анестезії, пацієнт потребує додаткових маніпуляцій, проведених лікарем-стоматологом: необхідно зробити надріз ясен, видалити фрагмент кісткової тканини та інше. Проте навіть у цьому випадку процедура проходить цілком безболісно та доволі швидко (під седацією і місцевим наркозом, фахівець застосовує лазерне або ультразвукове обладнання). 

Видалення зуба мудрості у стоматології лікаря Линника без болю

Анестетики глибокої дії, які застосовують наші фахівці, дозволяють повністю виключити хворобливі відчуття у пацієнтів. Наші кваліфіковані хірурги застосовують найновіше обладнання та сучасні методики, що полегшують процес видалення “вісімок”, роблять його непомітним для пацієнта.

Ціна процедури залежатиме від її складності та додаткових послуг.

На сайті стоматології лікаря Линника передбачена можливість онлайн-запису на прийом до хірурга.

З чого почати лікування? Для початку – просто запишіться на консультацію.

Уже після першого огляду профільні фахівці клініки підберуть оптимальний план лікування ваших зубів та обов’язково врахують усі ваші побажання.

У разі необхідності – наші лікарі проведуть комплексне обстеження, зроблять фотодіагностику та підготують серію знімків зубів.

Можете бути впевнені – ваша посмішка у надійних руках!

записатись на

Консультацію