Лікування пародонтиту

Здоров’я ясен залежить від здоров’я зубів — і навпаки. Ясна це невід’ємна складова пародонту, що є основою, яка здатна забезпечити зубу надійну фіксацію і необхідну функціональність. Коли в ясенних тканинах відбувається запалення, з’являється ризик його поширення на глибокі шари пародонта. Без належного лікування воно заподіює шкоду зубним тканинам.

Що таке пародонтит?

Пародонтит захворювання ясен, від якого пацієнт страждає внаслідок недолікованого або проігнорованого гінгівіту. Його розвиток стається, коли бактерії проникають глибоко в тканини пародонту (тканини, що оточують зуб і підтримують його). Запалення поширюється та призводить до руйнування сполучної, кісткової тканини, рухливості і втрати зубів.

Належний догляд за ротовою порожниною можливий за умов профілактики, своєчасної діагностики та лікування захворювань пародонту інноваційними способами у стоматології лікаря Линника.

Протягом консультацій фахівці стоматології застосовують сучасне обладнання, що полегшує та прискорює процес лікування. 

Звернувшись до спеціаліста за профілактичним оглядом та професійною чисткою пацієнт зменшує ризик розвитку пародонтиту. Через це захворювання пацієнти втрачають зуби у декілька разів частіше за карієс.

Пародонтит: чому з’являється захворювання

Основною причиною пародонтиту визнано нехтування гігієною порожнини рота та відсутність комплексного лікування у спеціалістів за умов запалення ясен.

Крім того, розвиток пародонтиту спричиняють наступні фактори:

 • надмірне вживання “порожніх” вуглеводів, солодкого,
 • пристрасть до цигарок та жувального тютюну,
 • зубний камінь,
 • збільшене навантаження на ясна, від якого пацієнти страждають після втрати жувальних зубів,
 • неправильний прикус,
 • жування їжі виключно на одну сторону щелепи,
 • організму не вистачає вітамінів групи В і вітаміну С,
 • у Вашому щоденному раціоні переважає м’яка їжа,
 • генетика.

Ефективність лікування і вплив захворювання на стан зубів визначає швидкість виявлення пародонтиту. Під час профілактичного огляду у клініці лікаря Линника досвідчені фахівці визначають наявність захворювання на первинних стадіях, завдяки чому спеціалісту разом з пацієнтами вдається врятувати здоров’я ротової порожнини без втрат.

Симптоми пародонтиту

Після ретельного огляду пацієнта фахівець стоматології лікаря Линника визначає характер запалення і масштаби ураження тканин пародонта.

Симптомами, що попереджають людину про наявність запального процесу, вважаються:

 • дискомфортні відчуття під час жування, чистки ротової порожнини, кровоточивість ясен,
 • набряклість ясенних тканин;
 • чутливість,
 • неприємний запах з рота,
 • поява кишені між яснами і зубом,
 • відчутна рухливість зубів,
 • виділення гною,
 • надмірна зміна смакових відчуттів.

Часом пародонтит протікає непомітно, хоча однаково шкодить здоров’ю ротової порожнини. Пацієнт страждає від атрофії альвеолярних відростків та оголення коренів зубів, яке може призвести до втрати зубів. Пацієнти, що систематично відвідують лікаря-стоматолога з метою профілактики, можуть бути впевнені у тому, що спеціаліст зможе вчасно виявити пародонтит та поставити точний діагноз.

Як позбутися пародонтиту

Спеціалісти стоматології лікаря Линника лікують гострий пародонтит у декілька кроків:

 1. Видаляють зубні відкладення. Фахівці застосовують інноваційні методи видалення зубного каменю, зокрема чистку за допомогою Air-Flow, а також лазерну й ультразвукову чистку.
 1. Прибирають будь-які дефекти, здатні призвести до травмування ясен.
 2. Ретельно очищують підясенну поверхню зуба, щоб позбавити її від мінералізованих відкладень. Спеціалісти клініки застосовують хірургічний метод (закритий кюретаж) або видалення відкладень на зубному корені за допомогою лазерного кюретажа. Лазерна чистка безболісна та абсолютно безпечна для тканин.
 3. Зміцнюють ясна.
 4. Проводять медикаментозну терапію з метою позбавлення пацієнта від запалення і боротьби з інфекцією.
 1. Призначають план домашнього лікування, дають рекомендації стосовно догляду за порожниною рота.

Для дієвого лікування генералізованого пародонтиту (стадія атрофії ясен), ми застосовуємо плазмотерапію, визнану найбільш ефективним способом подолання такого захворювання.

Усі аспекти лікування пародонтиту — складність, тривалість, вартість — розраховуються індивідуально в залежності від ряду факторів (наприклад, наявності ускладнень).

Стоматологія лікаря Линника: прогресивне лікування пародонтиту 

Досвідчені практикуючі пародонтологи проводять діагностику і займаються підбором оптимального плану лікування. Ми прикладаємо максимум зусиль для того, щоб кожна процедура пройшла безболісно та комфортно.

У стоматології лікаря Линника застосовують інноваційні методики та найновіше обладнання, завдяки яким процес лікування пародонтиту у дітей та дорослих протікає настільки легко та непомітно, наскільки це можливо.

Наші фахівці готові провести консультацію для вас. До вартості обстеження включене обов’язкове для всіх пацієнтів PSR-дослідження ясен.

З чого почати лікування? Для початку – просто запишіться на консультацію.

Уже після першого огляду профільні фахівці клініки підберуть оптимальний план лікування ваших зубів та обов’язково врахують усі ваші побажання.

У разі необхідності – наші лікарі проведуть комплексне обстеження, зроблять фотодіагностику та підготують серію знімків зубів.

Можете бути впевнені – ваша посмішка у надійних руках!

записатись на

Консультацію