Видалення зуба
Однією з найпоширеніших стоматологічних операцій у світі вважається видалення, або екстракція зуба (екстирпація). Зазвичай до нього вдаються, якщо терапевтичне лікування виявилось недостатньо результативним, а альтернативних способів збереження зуба не залишилося.
Спеціалісти стоматології лікаря Линника спеціалізуються на безболісному та безпечному видаленні зубів, а нашою головною задачею є збереження зубного ряду клієнта.
Показання для проведення операції по видаленню зуба
Хоча ми докладаємо максимум зусиль, щоб зберегти зуб, іноді уникнути видалення неможливо. Наші хірурги проводять операції з видалення зубів будь-якої складності без ускладнень та болю. Головні показання для стоматологічної операції:
- запущений карієс. Найбільш поширена причина видалення через ураження карієсом більшої частини зуба і ризик інфікування всієї ротової порожнини,
- розбіжність ряду, яка спостерігається за умов четвертої стадії пародонтиту, при якому лікування є малоефективним,
- при проведенні ортодонтичного лікування (перед імплантацією),
- некоректне положення зуба мудрості. У цьому випадку може спостерігатися порушення прикусу,
- значне руйнування зуба, тріщина кореня, відлам коронки нижче ясенного краю.
Видалення зубів: методи
Під час операцій кваліфіковані лікарі вдаються до наступних методів:
- Простий.
Полягає в тому, що лікар-стоматолог захоплює зуб за допомогою спеціального інструменту, розхитує і витягує з порожнини. Операція триває близько 20 хвилин. Пацієнт не відчуває жодного болю, оскільки використовуються місцеві анестетики.
- Складний (хірургічний).
Спеціаліст вдається до складного методу, якщо доступ до зуба ускладнений, коронка зруйнована, зуб знаходиться під яснами. Для видалення спеціаліст стоматології лікаря Линника розсікає ясна і окістя і, отримавши доступ до коронки, за допомогою бору розділяє зуб на частини. Після цього вони витягуються з кісткової тканини, а спеціаліст обробляє ділянку препаратами-антисептиками.
Якщо хірург стикається зі складним випадком, для видалення ретинованих зубів йому варто застосовувати діодні лазери. Технологія дозволяє зробити безпечний і безболісний розріз в яснах, щоб потім витягти зуб з лунки. Її використовують для резекції кореня у багатокореневих зубів, коли прагнуть зберегти їхній естетичний зовнішній вигляд та функціональність.
Чи можливе безболісне видалення зубів?
Пацієнти цікавляться, наскільки боляче видаляти зуб. Наші лікарі говорять чесно та відверто: зовсім не боляче. Річ у тім, що сучасні анестетики забезпечують повне знеболювання, тому протягом процедури неприємні відчуття точно не будуть непокоїти наших клієнтів.
Часто лікарі-стоматологи застосовують місцеву анестезію. Перед ін’єкцією фахівець стоматології лікаря Линника обробить місце уколу гелем зі знеболюючим ефектом. Через це пацієнт не відчуває навіть моменту, коли його торкнеться голка.
Видалення зубів у стоматології лікаря Линника: без болю та хвилювань
Під час видалення зуба стоматологи клініки використовують анестетики глибокої і пролонгованої дії, здатні повністю виключити больові відчуття.
Після огляду та складання плану лікування кваліфікований фахівець запропонує вам найоптимальніший план вирішення стоматологічної проблеми та озвучить остаточну вартість послуги.
На сайті клініки лікаря Линника передбачена можливість онлайн-запису на прийом до спеціаліста. Наші фахівці розглядають термінові випадки з особливою увагою.
Видалення зуба мудрості
Зубами мудрості називають восьмі зуби в зубному ряду. Лікар-стоматолог може видалити зуби мудрості в процесі, до або після прорізування.
Їхня особливість полягає в тому, що вони з’являються пізніше за всі корінні зуби. Зазвичай наш майбутній пацієнт стикається з цим процесом у проміжку між 18 і 30 роками. Це стається через обмеженість вільного простору в щелепній дузі: тоді “вісімки” прорізуються неправильно, часом мають дефекти.
Інноваційна стоматологія лікаря Линника пропонує атравматичне видалення зуба мудрості без болю.
Що пацієнту необхідно знати про процедуру?
У всіх людей кількість зубів мудрості відрізняється: хтось вже у 20 років може похизуватися всіма та одразу, хтось у 25 років тільки зустрічає перший з другим.
Часом пацієнти та стоматологи стикаються з рідкісним явищем, коли у людини з’являється більше чотирьох зубів мудрості — надкомплектні зуби.
Значення зубів мудрості у нашому житті
Одним з невід’ємних ритуалів дорослішання вважається видалення зубів мудрості, яке доводиться переносити майже всім. Варто зазначити, що свою функцію треті моляри, або «мудрі зуби», втратили ще декілька десятків століть тому.
Якщо звернутися до фізіологічних відмінностей між первісними людьми і сучасною людиною, можна згадати про те, що наш мозок збільшився у три рази та зрозуміти, як це спричинило зміну форми черепа та зменшення дентальної аркади. Таким чином, для третіх молярів просто не залишилося місця.
Показання до видалення “вісімок”
Головними показаннями до видалення третіх молярів є ситуації, у яких:
- вони досі не прорізалися, прорізуються під кутом, травмуючи слизові, щоки;
- зуби мудрості ростуть надто близько до сусідніх зубів та впираються в їхнє коріння;
- восьмі зуби у зубному ряду спричиняють порушення прикусу;
- вони сильно зруйновані.
Профільні спеціалісти нашої стоматології часто проводять атипове видалення зуба мудрості, зокрема видалення зуба, що росте зі значними порушеннями — зруйнованим, горизонтальним і не тільки. Проте час від часу клієнти звертаються до наших фахівців, бажаючи видалити цілком здорові зуби мудрості.
Іноді лікар ухвалює рішення про лікування ураженого карієсом третього моляра (видалення нерва, пломбування виконуються за звичайною схемою). Використовуючи цифрове рентген-обладнання, лікар отримує повне уявлення про характер диспозиції третього моляра і вибирає той спосіб видалення зуба, який підійде клієнту у його ситуації.
Процес видалення зубів мудрості
Видалення третього моляра — це стандартна стоматологічна операція, яку лікарі-стоматологи проводять доволі часто. Вона майже не відрізняється від процедури видалення звичайних зубів. Варто зауважити, що різниця полягає лише в їхньому незручному розташуванні.
Не можна не згадати про те, що видалення зубів мудрості, розташованих у нижній або верхній щелепі, відрізняється. Верхні крайні моляри візуально менш доступні, але в нижній щелепі кісткова тканина більш щільна, коріння зубів викривлені, тому, коли йдеться про видалення цієї “вісімки”, пацієнт має знати, що цей процес більш складний.
Про видалення ретинованого зуба мудрості
Видалення ретинованих зубів (зачатків зубів, що ще не встигли прорізатися) відносять до складних процедур. У цьому випадку, крім щипців та анестезії, пацієнт потребує додаткових маніпуляцій, проведених лікарем-стоматологом: необхідно зробити надріз ясен, видалити фрагмент кісткової тканини та інше. Проте навіть у цьому випадку процедура проходить цілком безболісно та доволі швидко (під седацією і місцевим наркозом, фахівець застосовує лазерне або ультразвукове обладнання).
Видалення зуба мудрості у стоматології лікаря Линника без болю
Анестетики глибокої дії, які застосовують наші фахівці, дозволяють повністю виключити хворобливі відчуття у пацієнтів. Наші кваліфіковані хірурги застосовують найновіше обладнання та сучасні методики, що полегшують процес видалення “вісімок”, роблять його непомітним для пацієнта.
Ціна процедури залежатиме від її складності та додаткових послуг.
На сайті стоматології лікаря Линника передбачена можливість онлайн-запису на прийом до хірурга.
Кісткова пластика (аугментація)
Декілька десятків років тому мостовидні конструкції були єдиною альтернативою природним зубам. На щастя, імпланти, які практично не мають протипоказань, прийшли їм на зміну.
Варто зауважити, що єдиною перешкодою для встановлення імплантату може бути тільки атрофія кісткової тканини, проте лікарі-стоматологи нашої клініки знають шляхи виходу з цієї ситуації — кісткова пластика.
Велика частина пацієнтів, що звертаються до імплантолога, потребують нарощування кісткової тканини для того, щоб здійснити успішну фіксацію та приживлення імплантату. Фахівці стоматології лікаря Линника вдаються до кісткової пластики, застосовуючи високотехнологічне обладнання та накопичений протягом років практики успішний досвід проведення такої та подібних процедур.
За яких умов пацієнту потрібна кісткова пластика?
- клієнт бореться з тривалим запаленням (кісткова тканина уражена, оскільки в каналах зуба протягом певного періоду часу була інфекція),
- попереднє травматичне видалення зуба,
- пародонтит,
- зуб був відсутній досить довго.
Спеціалісти застосовують натуральну та синтетичну кістки.
Натуральна кістка є доволі коштовним матеріалом, що чудово приживається. Щодо штучної кістки, вона відчутно дешевша, проте приживається повільніше. Штучні матеріали створюють у лабораторних умовах для кожного клієнта клініки індивідуально. За своїми характеристиками вони нічим не поступаються природним, добре приживаються.
Кісткова тканина тваринного походження приживається доволі непогано, її поставляють як кісткову стружку або блоки.
Варто зауважити, що пацієнт може поділитися з собою власною кісткою. Організм не сприйматиме її як чужорідний матеріал, тому вона приживатиметься легко.
Раніше згаданий метод все ж є доволі складним для пацієнта, оскільки його організм стикається з необхідністю відновлювати ділянки двох операційних полей. До них відносять місце, де забирають кістку, та місце, куди її підживлюють, — наші фахівці знають, як зробити процес безболісним та комфортним.
Безпечна кісткова пластика у стоматології лікаря Линника
Пацієнтам, які зіткнулися з нестачею кісткової тканини або її атрофією при підготовці до імплантації, наша клініка пропонує послугу кісткової пластики. Наші досвідчені лікарі-стоматологи трансформують цю непросту процедуру у комфортну та результативну.
Фахівці клініки вдаються до використання анестетиків глибокої дії, що дозволяють повністю виключити хворобливі відчуття у клієнтів.
На сайті стоматології лікаря Линника передбачена можливість онлайн-запису на консультацію.
Синус-ліфтинг
Сьогодні сфера стоматології надає безліч неймовірних можливостей, що сприяють відновленню функціональності зубощелепного апарату, і, передусім, це стосується імплантології.
Остеопластику визнають однією з ознак використання найновіших технологій у хірургічній стоматології. Щодо синус-ліфтингу, він є розділом остеопластики, і його проводять перед встановленням імплантату. Метою цієї операції є збільшення обсягу атрофованої кістки в місцях, де розташовані верхні жувальні зуби.
Стоматологія лікаря Линника — якісний та безболісний синус-ліфтинг зубів, за який відповідають професіонали з роками практики за плечима.
Незважаючи на те, що імплантація вважається вкрай прогресивною технологією відновлення втрачених зубів, у деяких випадках для її проведення необхідні додаткові процедури. Остеопластика — одна з них.
Які бувають показання до синус-ліфтингу?
З атрофією або недостатньою товщиною кісткової тканини стикаються в наступних випадках:
- вроджене порушення, при якому товщина кістки менше 6-8 міліметрів;
- за умов резорбції кісткової тканини після видалення зубів;
- після травматичного видалення зуба;
- при запущеному пародонтиті або пародонтозі, що супроводжуються руйнуванням кісткової тканини;
- за умов тривалого носіння знімних зубних протезів;
- при наявності запалень зубного кореня (наприклад, кісти або гранульоми).
Детально про синус-ліфтинг
Синус-ліфтингом називають мікрохірургічне втручання, протягом якого кваліфікований спеціаліст піднімає синус (дно гайморової пазухи) і заповнює простір, що утворився матеріалом, здатним пришвидшити регенерацію кістки, внаслідок чого відновлюється її висота і ширина. Завдяки цьому фахівець отримує можливість встановити в цьому місці імплант.
Синус-ліфтинг називають однією з найскладніших операцій у стоматологічній сфері. Ним займаються спеціалісти, що мають відповідну підготовку в сфері щелепно-лицьової хірургії.
Яким буває синус-ліфтинг?
Існує два способи нарощування кісткової тканини:
- Закритий
- Відкритий.
Розглянемо особливості кожного з них.
Закритий синус-ліфтинг:
- Висота кістки в місці встановлення імпланта має перевищувати 5 міліметрів;
- Мінімальне втручання, відсутня необхідність у розрізах;
- Матеріал, що замінює кістку, вводиться в синус через отвір, зроблений для встановлення імплантату;
- Процес відновлення пацієнта триває від 3 до 7 днів.
Відкритий синус-ліфтинг:
- Лікар-стоматолог виконує його за умови, що товщина альвеолярного відростка кістки складає менше 3 міліметрів.
- Непроста операція, під час якої фахівець розрізає ясна;
- Штучний матеріал вноситься через отвір у синусі, після чого він закривається мембраною;
- Спеціаліст встановлює імплант виключно після відновлення об’єму тканини, яке триватиме 4-6 місяців.
Для відновлення кісткової тканини використовуються наступні матеріали:
- кісткова тканина пацієнта,
- штучні матеріали. Створюються в лабораторних умовах для кожного пацієнта індивідуально. За своїми характеристиками нічим не поступаються природним, добре приживаються,
- кісткова тканина тваринного походження. Приживається доволі непогано, її поставляють як кісткову стружку або блоки.
Яким чином проводять відкритий синус-ліфтинг?
По-перше, оперативному втручанню передує комплексна діагностика і створення плану лікування. Процедура повністю безболісна, проводиться під місцевою анестезією, триває лише 1-2 години.
Основними етапами називають:
- Відшарування слизової після розрізу;
- Свердління отвору у кістці;
- Внесення замінника;
- Вшивання фрагмента слизової.
Варто зазначити, що лікар-стоматолог вдається до видалення швів через 5-7 днів. Повторне відвідування клініки для обстеження має статися через місяць. Клієнту стоматології лікаря Линника обов’язково пропишуть антибіотики та препарати, що допоможуть прискорити регенерацію тканин з метою уникнення ризику нагноєння.
Яким чином проводять закритий синус-ліфтинг?
Операція триває 30-60 хвилин і складається з наступних етапів:
- проводиться обстеження з метою виявлення протипоказань;
- вивчається стан кісткової тканини і альвеолярного відростка за допомогою томографії та рентгенологічного дослідження;
- лікар-стоматолог свердлить отвір для надійного встановлення імпланту;
- спеціаліст піднімає дно гайморової пазухи;
- пацієнту встановлюють імплант.
Коли не варто вдаватися до синус-ліфтингу?
Синус-ліфтинг має ті ж протипоказання, що й будь-яка хірургічна операція:
- пацієнт страждає на серцеву недостатність;
- у клієнта порушено згортання крові;
- хронічні хвороби в стадії загострення;
- хронічні інфекційні захворювання в гайморовій пазусі;
- онкологічні захворювання.
До того ж, фахівці не проводять синус-ліфтинг при синуситі, гаймориті, наявності поліпів.
Спеціалісти стоматології застосовують анестетики глибокої дії, які дозволяють повністю виключити хворобливі відчуття у пацієнтів.
Крім того, кваліфіковані хірурги клініки використовують інноваційне обладнання та сучасні методики, що допомагають безболісно наростити кістку щелепи.
Ціна процедури залежатиме від її складності та додаткових послуг.
На сайті клініки лікаря Линника передбачена можливість онлайн-запису на консультацію та певну процедуру до хірурга.
З чого почати лікування? Для початку – просто запишіться на консультацію.
Уже після першого огляду профільні фахівці клініки підберуть оптимальний план лікування ваших зубів та обов’язково врахують усі ваші побажання.
У разі необхідності – наші лікарі проведуть комплексне обстеження, зроблять фотодіагностику та підготують серію знімків зубів.
Можете бути впевнені – ваша посмішка у надійних руках!